19 січня 2021

ТРАДИЦІЇ ВОДОХРЕЩА. ЗІ СВЯТОМ ВСІХ!!!


      «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. 

    Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег – з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята – Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – в голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

    В ніч з 18 на 19 січня вода набуває цілющих властивостей і допомагає духовному очищенню і оновленню людини. Однією з головних традицій на Водохреща є купання в ополонці, а також освячення води. Занурення у воду, яка є початком всього живого на землі, в цей день вважається священним звичаєм і, за повір'ям, цей ритуал дозволить позбутися від неприємностей і хвороб. При цьому рекомендується звертатися до Господа з молитвою і просити про здоров'я і благополуччя. 

    Слід пам'ятати про те, що існують протипоказання, при яких слід виключити купання на морозі. Так, медики нагадують, що занурення в крижану воду є сильним стресом для організму, а будь-які запальні процеси і хронічні захворювання є медичними протипоказаннями для купання. 

    У народі вважають, що в день Хрещення, коли в храмах освячується вода, вона робиться нетлінною і не псується багато років, навіть якщо її тримати в закритій посудині. Вважається, що це відбувається кожен рік і виключно на свято Водохреща. 


І ще кілька народних прикмет на Водохреща

1. Якщо все небо буде похмурим, то всякому хлібу родитися добре; якщо ж тільки на сході - добре вродить жито,  на  півдні  -  просо,  на півночі - гречка.

2. Якщо цього дня ясна й холодна погода - на посушливе літо, похмура й сніжна - на рясний урожай.

3. На Богоявлення сніг іде - до урожаю, ясний день - до неврожаю.

4. Вірили, якщо, йдучи на Йордан, пролетять поперед хоругв горобці, то велика смерть на дітей, граки - на молодь, а гуси - на літніх.

5. Під час освячення води йде сніг - добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліба.

6. Якщо вдень випав іній, то у відповідний день треба сіяти пшеницю.

7. Йде сніг - на врожай гречки: зранку - ранньої, вдень - середньої, а ввечері - пізньої.

8 Коли на Водохрещі випав повний місяць - бути великій воді.

9. Якщо в цей день зоряна ніч - вродять горіхи і ягоди.

10. Йде лапатий сніг - на врожай.

11. Якщо похмуро - хліба буде вдосталь.

12. На Водохрещі день теплий - буде хліб темний.

13. Коли на Водохреща риба табунами ходить - на рої добре.

Немає коментарів:

Рекомендована публікація