24 березня 2021

Топ 5 кращих підліткових книг

 

1. МАЛГОЖАТА-КАРОЛІНА ПЕКАРСЬКА, «КЛАС ПАНІ ЧАЙКИ»

Книга польської письменниці із серії "Сучасна європейська підліткова книга". Роман розповідає про життя героїв у невизначений період юності, "міжсезоння", коли школа закінчується, а доросле життя все ще не почалося. Стільки нового попереду! І не тільки веселощі, а й справжні життєві труднощі й перші реальні випробування, результат яких - не оцінка у щоденнику, а твоя власна доля.

У романі місце знайшлося для всього, що турбує молодь: роздуми про майбутнє, конфлікти з батьками, перипетії вступної кампанії до вузу, і, звісно, кохання.


Наталія Матолінець, «Академія Аматерасу»

2. НАТАЛІЯ МАТОЛІНЕЦЬ, «АКАДЕМІЯ АМзАТЕРАСУ»

Книга для підлітків, від якої будуть в шоці навіть дорослі.

Адже авторка плавно веде читача до думки, що найцікавіші подорожі на світі – це подорожі вглиб себе, а найважливіша битва у житті – то битва із самим собою. Що дружба варта того, аби обійти правила, а кохання завжди сильніше за смерть.

І що бути людиною – складна, але священна місія, котру повинен виконувати кожен із нас. І все це – на тлі казкової історії про магічну Академію Аматерас, Колесо Долі, древніх богів та незвідані могутні сили.


Лорі Андерсон, «Говори»

3. ЛОРІ АНДЕРСОН, «ГОВОРИ»


Щоденник 13-річної дівчинки, в якому вона описує все, що з нею відбувається. Самотність та відчуженість – всередині; насильство, лицемірство та байдужість – ззовні. Історія, що жахає своєю реалістичністю, та водночас транслює в кожному ряду – «Не повторюй цих помилок. Не мовчи. Просто говори».

Лорі Андерсон вдалось створити книгу 2 в 1: і для дітей, і для дорослих. Підлітки знайдуть в ній моральну підтримку. Батьки зрозуміють, що насправді коїться на душі у «проблемних» дітей.


Дорж Бату, «Франческа. Повелителька траєкторій»

4. ДОРЖ БАТУ, «ФРАНЧЕСКА. ПОВЕЛИТЕЛЬКА ТРАЄКТОРІЙ»

До яких тільки "топів" не входить книга Доржа Бату! Недолуга, смішна і просто РЖАЧНА дівчина з Сицилії Франческа - новий кумир тисяч українських читачів.

Кумедні історії, які постійно відбуваються з його запальною та інфантильною колегою, Дорж Бату почав записувати просто тому, що шкода було забувати такі смішні оказії. А згодом їх набралося стільки, що матеріалу б вистачило на книгу. Та ще й не одну - після шаленого успіху "Повелительки траєкторій" Бату написав продовження. ческа. Володарка офіцерського жетона"""". 
Читання обох книг справляє таке враження, ніби дивишся улюблений серіал, з якого не хочеться "виринати" у реальний світ. За сюжетом, жарти постійно супроводжуються описом того, як живеться науковцям та співробітникам аерокосмічної промисловості у Сполучених Штатах.

ОЛЬГА ВОЙТЕНКО, «У СВІТЛІ СВІТЛЯКІВ. НА ПОРОЗІ НОЧІ»

Книга, яка рве тінейджерам шаблони. Як це – жити без Інтернету та мобільного зв’язку? Як можна відкласти планшет і піти невідомо куди? Як взагалі йти кудись у світі, з якого зникло світло?

Головні герої доводять, що справжнє світло – це не електрика, а щось набагато глибше. І вони віднайдуть це разом з читачами.

Немає коментарів:

Рекомендована публікація